Daj súperovi X.O.!

O projekte

Súťaž pIšQworky je jedným z projektov spolku Student Cyber Games, ktorý už od roku 2003 prepojuje školu so zábavou pomocou študentských súťaží. Tomu tiež napovedá motto spolku, ktoré znie "Hra školou" a SCG sa ním riadi pri organizovaní svojich akcií.

V čom sú pIšQworky odlišné oproti iným súťažiam je, že nie sú potrebné žiadne predošlé znalosti ani výborné známky. Pravidlá sú jednoduché a vyhrať môže každý, kto ukáže schopnosť pracovať v tíme a logicky myslieť.

Hlavným cieľom projektu pIšQworky je vzbudiť v mladých ľuďoch zdravé sebavedomie a podporiť ich súťaživosť, logické uvažovanie aj trpezlivosť. Podobnú víziu má aj súťaž Prezentiáda, ďalší z projektov tohoto spolku, ktorá chce študentov naučiť prezentačným a komunikačným schopnostiam, spolupráci v tíme a ďalším dôležitým veciam pre pracovný aj osobný život.

SCG je organizácia plná mladých ľudí, prevažne študentov stredných a vysokých škôl. Na projekte pIšQworky ich pracuje približne päťdesiat a mnoho z nich sú účasníkmi predchádzajúcich ročníkov našich súťaží. Záujemcovia o spoluprácu môžu napísať na knapp@scg.cz a pripojiť sa k organizačnému tímu. Práca na projektoch SCG je skvelou príležitosťou pre každého, kto sa chce niečomu priučiť, či už je to IT, marketing, obchod alebo niečo úplne iné.