Daj súperovi X.O.!

Pre študentov - Čo sú pIšQworky?

Do už jedenásteho ročníka súťaže pIšQworky sa môže zapojiť každý stredoškolák a žiak druhého stupňa ZŠ. Stačí zostaviť päťčlenný tím, zvoliť si zástupcu a vyplniť online registráciu. Nie je potrebná žiadna veľká príprava ani náročný tréning. Každý, kto má štvorčekový papier a ceruzku, má šancu uspieť. Zúčastniť sa môže ktokoľvek, ale vyhrá ten, kto preukáže schopnosť logicky myslieť, taktizovať a ťahať v tíme za jeden povraz.

Pravidlá pIšQworek sú jednoduché. Súťaž má štyri úrovne. V školských kolách sa vyberú a zostavia až štyri tímy študentov. Tí potom zamieria reprezentovať školu na jeden z viac než stovky oblastných turnajov. Výhercovia oblastných turnajov postupujú do tretej úrovne, kde sa stretnú na krajských turnajoch. Šampióni z krajov potom prídu bojovať v decembri o medzinárodný titul v pIšQworkách na grand finále v Brne.

Nepůjde pouze o české mistrovství. I letos se odehraje několik turnajů na Slovensku. Vítězné týmy také postoupí do brněnského grandfinále, které bude tím pádem česko-slovenské.

Okrem vecných cien od našich partnerov, ako sú pobyt v adrenalínovom parku, spoločenské hry alebo batohy, si každý pIšQworkár odnesie veľa nových kontaktov a zážitkov, a to nie len z pIšQworkových súbojov. Naviac sú pIšQworky prestížnou a známou hrou, čo dokazuje aj to, že o minulých ročníkoch bolo napísaných veľa novinových článkov a natočených niekoľko rozhlasových a televíznych reportáží v celej Českej republike.

Súťaž organizuje Student Cyber Games, z. s. , čo je organizácia akčných mladých ľudí, ktorá sa dlhodobo zameriava na rozvíjanie schopností stredoškolákov prostredníctvom netradičných súťaží. Na projekte pIšQworky pracuje približne päťdesiat nadšencov, z ktorých väčšina začínala ako súťažiaci. Záujemcovia o spoluprácu môžu napísať na knapp@scg.cz a pripojiť sa k organizačnému tímu.