Daj súperovi X.O.!

Pre učiteľov - Čo sú pIšQworky?

Schovávajú Vám študenti pod lavicou štvorčekové papiere zaplnené krížikmi a krúžkami? Tak im dajte priestor ukázať, že to nie je len jednoduchá hra o tom, kto si nevšimne piaty symbol v rade, ale logická hra, pri ktorej môžu ukázať svoje strategické myslenie v majstrovstvách škôl pIšQworky.

Není potřeba, aby vynikali v matematice, ani nemusí mít samé jedničky. Dokonce nepotřebují zvláštní kreslící um, pokud symbol trefí do čtverečkované sítě 15x15. Stačí sestavit pětičlenný tým nadšených hráčů a pomoci jim vyplnit online registraci. Do soutěže pIšQworky můžete přihlásit středoškoláky a žáky druhého stupně základní školy. Důležitý je týmový duch a nadšení, jen na týmu totiž záleží, jestli si najde svoji taktiku a jak bude trénovat, aby se dostal do finále, kde se každý rok hraje o báječné ceny. Na soutěži je ale hlavní nezapomenutelná atmosféra a setkání s dalšími hráči, nejen Česka, ale také i ze Slovenska.

Pravidlá sú jednoduché. Súťaž pIšQworky má štyri úrovne. V školských kolách sa vyberú tí najlepší a zostavia sa až štyri tímy študentov. Tieto tímy potom pôjdu reprezentovať školu na oblastný turnaj. Výhercovia oblastných kôl postupujú do tretej úrovne, teda do kôl krajských. Najlepší zo všetkých krajov nakoniec prídu v decembri na medzinárodné grand finále do Brna a pobijú sa o titul majstrov v pIšQworkách.

Súťaž organizuje Student Cyber Games, z. s. , čo je organizácia akčných mladých ľudí, ktorá sa dlhodobo zameriava na rozvíjanie schopností stredoškolákov prostredníctvom netradičných súťaží. Na projekte pIšQworky pracuje približne päťdesiat nadšencov, z ktorých väčšina začínala ako súťažiaci.

pIšQworky mají za sebou deset úspěšných ročníků. V tom jedenáctém se do soutěžení zapojí kromě studentů z České i soutěžící ze Slovenské republiky.