O súťaži

pIšQworky sú jesenná tímová súťaž pre všetkých študentov stredných škôl a žiakov druhého stupňa základných škôl v obľúbenej strategickej hre piškvorky, ktorá je organizovaná spolkom Student Cyber Games od roku 2008. Súťaž má za sebou už trinásť úspešných ročníkov, do ktorých sa zapojila viac než polovica všetkých českých stredných škôl a pravidelne sa jej účastnia tisíce študentov.

Hlavným cieľom projektu pIšQworky je vzbudiť v mladých ľuďoch zdravé sebavedomie a podporiť ich súťaživosť, logické uvažovanie aj trpezlivosť. Podobnú víziu má aj súťaž Prezentiáda, ďalší z projektov tohto spolku, ktorá chce študentov naučiť prezentačným schopnostiam, spolupráci v tíme, komunikačným schopnostiam a ďalším dôležitým veciam pre pracovný aj osobný život.

Student Cyber Games z.s. je organizácia plná mladých ľudí, prevažne študentov stredných a vysokých škôl. Na projekte pIšQworky ich pracuje približne päťdesiat a mnohí sú účastníkmi predchádzajúcich ročníkov našich súťaží. Záujemci o spoluprácu môžu napísať na placha@scg.cz a pripojiť sa k organizačnému tímu. Práca na projektoch SCG je skvelou príležitosťou pre každého, kto sa chce niečomu priučiť, nech už je to organizovanie eventov, IT, marketing, obchod alebo niečo úplne iné.

Súťaž by sa nemohla konať ani bez podpory našich partnerov, ktorým by sme chceli týmto poďakovať.

Pokiaľ chcete vedieť viac o pIšQworkách, pozrite sa na často kladené otázky.

Harmonogram

  • v priebehu októbra Školské kolá
  • 28. októbra Uzávierka prihlášok
  • 31. 10 – 18. 11. Oblastné turnaje
  • 21. 11 – 2. 12. Krajské turnaje
  • 8. decembra Grandfinále JUNIOR
  • 9. decembra Grandfinále HLAVNÁ SÚŤAŽ
7000+

študentov každoročne súťaží na našich turnajoch

5

spojených symbolov a výhra je tvoja #XO

21. 10.

ukončujeme prihlasovanie. Postupne nás čakajú turnaje a potom Grandfinále v Brne

XO2021: Reloaded aneb znovu na scéně
Po roční covidové pauze, kdy neměli organizátoři dostatek času se na nečekanou situaci připravit, se v novém kabátě již po třinácté představily pIšQworky svým ostříleným příznivcům i novým zájemcům. Byl to napínavý ročník...
Čítať ďalej   
XO2019: Mějte (XO)bě blíž. XO spojují!
Sedmým rokem se v turnajích mohli vyšvihnout žáci základních škol a ukázat středoškolákům, že v pIšQworkách rozhodně nehraje věk žádnou roli. jako každý rok i v roce 2019 pětičlenné týmy postupovaly takovým výběrovým školním kolem, které je posunulo dále do oblastního a krajského kola. Ti nejvíce zběhlí v kroužkování a křížkování se 6. prosince utkali v prostorách Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity v Brně.
Čítať ďalej   
XO2018: Dej soupeři X.O.!
Rok 2018 uběhl jako voda a pIšQworky dokázaly, že jejich historie desátým ročníkem rozhodně nekončí, naopak zájem studentů o tuto soutěž neustále roste. V tomto roce se nám dokonce přihlásil rekordní počet škol oproti loňským ročníkům, projektu se zúčastnilo 35 500 soutěžících z 654 škol, což z pIšQworek dělá jednu z největších soutěží v České i Slovenské republice.
Čítať ďalej   
XO2017: Že dáš pět v řadě? My zvládneme 10!
Neuplynul ještě ani rok od devátého ročníku pIšQworek, když započaly přípravy na desátý, jubilejní, který se s odstupem času ukázal také jako rekordní. Oproti minulému roku narostl počet týmů o neuvěřitelných 18 % a přihlásilo se rekordních 648 škol. Desátý ročník tedy dokázal, že piškvorky nejsou jen zábavou, která dekoruje stránky sešitů z matematiky, ale disciplína, o kterou má čím dál více studentů zájem.
Čítať ďalej   

Ďalšie ročníky