Oblastné kolá sú za nami, mierime do krajov

20.11.2022 | Michaela Markotánová | ORGANIZÁCIA

V posledných troch týždňoch sa naprieč Českou a Slovenskou republikou odohrali tisícky duelov, stovky zápasov a takmer 150 turnajov. Nasledujúcich 14 dní bude patriť turnajom krajským. Čaká nás ich 34.

Najprv všetkým postupujúcim do pomyselného „druhého kola“ blahoželáme, začíná ísť totiž do tuhého. Z každého krajského turnaja do Grandfinále postupuje jeden až štyri najúspěšnejšie tímy (podľa počtu tímov na turnaji). Piškvorkoví borci sa v Brne spoločně stretnú vo štvrtok 8. decembra a stredoškolákov čakajú ich finálové zápasy o deň neskôr. Všetko ale postupne. Ako teda následujúce dva týždne budú vyzerať?

V pondelok 21. novembra zahájime krajské turnaje v Liberci, Pardubiciach, v Žiline a Bratislave. Všetky turnaje sú z kategórie základných škôl.

Utorok 22. 11. bude voľnejší, vrátíme sa ale do Liberca (stredné školy) a súťažiť sa bude ešte v Ostrave a Košiciach (základné školy).

Ďalší deň základných škôl nastane hneď v stredu 23. novembra – Juhočeský, Karlovarský, Královehradecký, Olomoucký, Zlínský kraj a Vysočina a Košice.

Vo štrvtok (24.) sa odehrá štvorica turnajov; v Českých Budejoviciach, Karlových Varoch, Jihlave a v Prahe (jediné základné školy).

Stredné školy budú bojovať pred víkendom 25. novembra v Ostrave, Prahe, Zlíne a v Bratislave

Oddýchnutí k herným archom usadnú pIšQworkári v Brne, Hradci Králové, Pardubiciach, Plzni, v Ústí nad Labem a Žiline.

Plzeňský a Ústecký kraj sa na svoje najlepšie tímy budú tešiť v utorok 29. 11.

Streda 30. 11. patrí stredoškolákom, a to konkrétne v Brne a Olomouci.

Potom si dáme od turnajov menšiu pauzu a o posledných postupujúcích sa rozhodne v piatok 2. 12; dva turnaje v Prahe.

 

Držíme palce, zlomte väz a šťastnú ruku pri krížikovaní a krúžkovaní.