Víťazstvo už máš na dosah! Priebeh Grandfinále v kocke

01.12.2022 | Michaela Markotánová | ORGANIZÁCIA

Prebojoval si sa s tímom cez oblastný turnaj, porazil si neporaziteľné z celého kraja a stojíš pred poslednou výzvou; Grandfinále 2022. Poďme si spoločne prejsť, čo ťa okrem napínavých duelov 8. alebo 9. decembra v Brne čaká.

Tento rok sme záverečné súperenie rozdelili do dvoch dní podľa toho, či si zo základnej alebo strednej školy. Grandfinále pre kategóriu ZŠ sa koná vo štvrtok 8. decembra a pre kategóriu SŠ v piatok 9. decembra. Obidva dni sa bude konať na Fakulte sociálnych štúdií Masarykovej Univerzity (Joštova 218/10, 602 00 Brno). Aj harmonogram turnaja je pre obidva dni rovnaký. V piatok sa ale môžeš tešiť aj na stream. Cez ten môžeš podporiť svojich kamarátov aj na diaľku, alebo sa iba pozrieť na turnaj staršej kategórie.

Grandfinále prináša nové veci, ale niektoré pravidlá zostávajú rovnaké z krajských turnajov. Aj na Grandfinále sa bude hrať švajčiarskym systémom, samozrejme s fixne danými 8 kolami. Novinkou je tiež meranie času pomocov šachových hodín. Každý hráč má 8 minút na duel, vypršanie času hráča znamená jeho prehru. Aby hráč vyhral na čas, musí upozorniť na vyčerpanie času súperom. Pokiaľ obom hráčom dojde čas, nastáva remíza bez ohľadu na to, komu vypršal skôr. Každá partia sa stále skladá z 2 duelov. Všetky zápasy sa hrajú metódou SWAP2. Tú si môžeš pripomenúť tu.

 Čo sa samozrejme nemení, je okrem dodržovania zásad fair-play, výhra pri spojení 5 a viac symbolov v rade. Remíza nastáva v moment, kedy je zaplnený celý hrací arch. Každý hráč za každý duel, ktorý v rámci zápasu odohrá, získáva za výhru 2 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov. V rámci zápasov sa všetky tieto body členov tímu sčítajú obom tímom zvlášť.

Harmonogram:
7:00 Začiatok prezencie (buď tu s tímom s predstihom, nech na vás nemusíme čakať)

8:00 Úvodné slovo

8:30    1. kolo

9:10    2. kolo

9:50    3. kolo

10:30  4. kolo

11:10  5. kolo

11:50  Obed (ten si môžete objednať cez formulár, ktorý postupujícím do Grandfinále príde, alebo si ho zariadiť podľa svojej chuti :) )

12:30  6. kolo

13:10  7. kolo

13:50  8. kolo

14:30  Vyhlásenie

 

Sleduj sociálne siete pre viac informacií pred aj po Grandfinále! Môžeš sa tešiť na záznam aj fotky z turnaja. Nezabudni ani na náš web a komunitný Discord.